"Родзинки Рівненщини". 2 дні / 1 ніч. Поїздом.
Програма туру
День перший: Рівне – Острог.
Прибуття потягом в місто Рівне.
7.00-8.00 – Їдемо в місто Острог.
8.00-9.00 – Пішохідна екскурсія містом Острог – районним центром Рівненської області.
9.00-10.00 – Острозький замок був резиденцією князів Острозьких. Замок був оточений глибоким ровом, наповненим водою. Башти служили оборонною системою для замку: Мурована вежа, Кругла Вежа, Богоявленська церква-фортеця та Надбрамна башта (з 1905 року – дзвіниця). Розташований на вершині 20-метрового пагорба над долиною річки Вілії, Зараз на території Острозького замку розташовано Острозький краєзнавчий музей.
10.30-11.30 – Національний університет «Острозька академія», один з найстаріших університетів Східної Європи. Національний університет «Острозька академія» – наступник першого вищого навчального закладу східнослов’янських народів – Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Острозька слов'яно-греко-латинська школа, заснована в 1576 року литовським князем Костянтином Острозьким, стала фактично першим вузом у Східній Європі.
12.00-13.00 – Обід
13.30-14.30 – Переїзд в місто Рівне
15.00-16.00 – Рівненський обласний краєзнавчий музей. Пізнати історію Рівненщини нам допоможе музей, що приваблює своїми монументальними колонами, змістовними залами і прекрасною живописною територією навколо та поруч нього. Адже, музай знаходиться одразу біля Алеї ковальських скульптур та славнозвісної "Лебединки".
17.00-18.00 – Музей бурштину. А Ви знаєте, що бурштин буває не тільки жовтим, коричневим та вишнево-червоним? Іноді він має зеленуватий, а ще молочний і навіть чорний колір. Щоправда, ці відтінки – рідкісні. А видобувають такі унікальні камінчики тільки в одному місці – на півночі Рівненщини. За це область називають бурштиновою столицею України. Саме тут знають усі секрети "сонячного каменю". Почути їх можна у першому в країні музеї бурштину, який створили у Рівному.
18.30 – Поселення в готель. Вільний вечір в місті Рівне, рекомендуємо:
День другий: Берестечко, Пересопниця.
8.00-9.00 – Сніданок в готелі
9.00-9.30 – Перезд в Пересопницю.
10.00-12.00 – Екскурсія Культурно-археологічним центром Пересопниця. Ви бачили книги, які вважають шедеврами? Одну з таких створили на Рівненщині. Її написали від руки 4 століття тому. Вона була небаченої краси і коштувала, як ціле містечко. Мова йде про знамените Пересопницьке Євангеліє – перший переклад Святого Письма тогочасною народною мовою. Тепер президенти України приймають присягу саме на цій книзі. Дізнатися найцікавіше про Першокнигу ви можете в культурно-археологічному центрі «Пересопниця»
Відвідуємо:
Пересопницьке Євангеліє називають книгою-феноменом. Це не лише перший відомий переклад святого письма народною мовою, не тільки шедевр рукописного мистецтва, а й символ державності. Адже саме на Пересопницькому Євангелії приймають урочисту присягу президенти України. А його батьківщиною є колись княже місто, а нині село поблизу Рівного під назвою Пересопниця. Саме тут у 1561 році монахи завершили роботу над українською Першокнигою.
Тож тут мандрівники можуть побачити факсимільну копію рукописного шедевру, дізнатися про княгиню, завдяки якій з’явилася Першокнига, а ще переглянути єдину в світі колекцію перекладів святого письма мовами світу.
12.00-13.00 – Обід
13.00-15.00 – Переїзд у Національний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви". Тисячі людей з усіх куточків України та з-за кордону відвідують заповідник "Поле Берестецької битви", знайомляться з експонатами музею, схиляють голови перед останками наших славних предків.
15.00-16.00 – Екскурсія меморіальним комплексом козацької слави України, який знаходиться між селами Пляшева та Острів на Рівненщині, де в 1651 році відбулася битва між козацько – селянським військом гетьмана Богдана Хмельницького та польською шляхтою. Ансамбль заповідника розташований на острові Журавлиха, де на початку ХХ століття було створено меморіальний комплекс, побудований на честь подвигу козаків та селян, полеглих у битві під Берестечком.
Центральною спорудою архітектурного комплексу є храм пам’ятник Свято-Георгіївська церква, збудована у 1910-1914 роках у стилі українського бароко за проектом В. Максимова, яка не має аналогів у світовій архітектурі. Свято-Георгіївська церква – це монументальна споруда, яка складається з трьох ярусів-храмів: підземної церкви Святої Параскеви П’ятниці, церкви Святого Георгія переможця, церкви Святих Бориса та Гліба. У підземному ярусі храму знаходиться гробниця-усипальниця, в якій знайшли спочинок численні останки полеглих у Берестецькій битві. Незвична форма фасаду Свято-Георгіївської церкви являє собою арку, в якій розміщено одноярусний іконостас літньої церкви під відкритим небом. За народними переказами, у ній перед битвою молився гетьман Богдан Хмельницький разом із козаками.
Традиційним днем вшанування пам’яті героїв, полеглих у Берестецькій битві, є Дев’ята п’ятниця після Великодня.
16.00-17.30 – Переїзд в Рівне.
18.00-19.00 – Парк історичної реконструкції «Оствиця». Городище Оствиця – парк-музей під відкритим небом у місті Рівне, що відтворює атмосферу часів Давньої Русі. Найбільшою популярністю серед туристів користуються екскурсійні прогулянки на прадавніх човнах.
Цілую, чекаю, Лариса, «Київград – Тур». З усіх питань стосовно організації та проведення екскурсій, цін, тощо, дзвоніть, будь ласка, за номерами телефонів: (097) 174-43-21, (095) 036-15-51, (063) 538-60-28, або надішліть Ваш запит на адресу електронної пошти: ten.rku@kotlok_asiral