Тут – мощі святої Олени Київської Флорівської, джерло з цілющою водою…
Преподобний Серафи́м Саро́вський - всієї Русі Чудотворець.
Безліч паломників з віддалених куточків православного світу приїздять в храм, щоб поклонитися мощам мон. Димитри, святині монастиря — чудотворній іконі Божої Матері «Призри на смиріння». |
Храм святого Миколи Йорданського та однойменний Йорданський Миколаївський жіночий монастир належать до найдавніших київських святинь.
За версією О. П. Толочка церква під Хоревицею взагалі є першим християнським храмом Міста, побудована на згадку князя Аскольда на мiсцi його убивства Олегом (Х ст., ім'я Микола Аскольд отримав при крещенні у 860-870-х роках).
Інша міська легенда сповіщає про звільнення половецького бранця, невиконану ним клятву, хворобу та чудесне зцілення, що призвело до його навернення та пожертву на будівництво храму (XI–XIII cт.).
Археологічні джерела доповнюють переказ і підтверджують існування кам'яної церкви ХІ ст.
Один з парафіян - православний лікар - не раз помічав поліпшення здоров'я хворих прямо на очах після занурення в купіль.
Зцілює також склянка води з Йорданського джерела при храмі.
Заснований 11 січня 1889 Вел. Кн. Олександрою Петрівною (у чернецтві – Анастасія).
Виникнення монастиря на цьому місці було передбачене прп. Феофілом Київським.
При монастирі було створено безліч богоугодних закладів - безкоштовні лікарня, притулок, амбулаторія та аптека, церковно-приходська школа з гуртожитком для учнів.
Існуючі храми: Нікольський собор (1896 - 1911) Покровський храм, трапезний, Архангела Михаїла.
У монастирській лікарні - храм прп. Агапіта Печерського та храм - на честь ікони Божої Матері "Всіх скорботних Радість".